Ogłoszenia Parafialne

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA
5 MAJA 2024r.

 
1. Od środy codziennie, o godz. 17.30, odprawiamy nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich serdecznie na nie zapraszamy; niech udział w nabożeństwie będzie wyrazem naszej maryjnej pobożności.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 6.05 – święto św. apostołów Filipa i Jakuba,
– w środę – 8.05 – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach, prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

4. W przyszłą niedzielę – 12.05 – na mszy świętej o godz. 11.00, dzieci z klas trzecich przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Prosimy, aby osoby niezainteresowane uroczystością
w tym dniu przyszły na mszę świętą o innej porze.

5.Młodzież i dzieci serdecznie dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary; zebrana kwota to 4 tys. 800 zł i 50 gr. Pieniądze te będą przeznaczone na parafialny wyjazd młodzieży podczas wakacji – Bóg zapłać.