Ogłoszenia Parafialne

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 KWIETNIA 2024r.

 
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy,
– w środę – 1.05 – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,
– w czwartek – 2.05 – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
– w piątek – 3.05 – uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę – 4.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
2.W środę – 1.05 – rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to piękny zwyczaj uciekania się pod opiekę Matki Bożej i wzywania Jej macierzyńskiej pomocy. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek zapraszamy na modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonu za przyczyną św. Jana Pawła II; początek o godz. 18.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Na mszę świętą i nabożeństwo o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Modlitwę poprowadzi i msza święta będzie sprawowana w intencji członków Róży św. Maksymiliana Marii Kolbego.
4. W piątek – 3.05 – na mszy świętej o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji naszej Pani Katechetki z okazji Jej imienin, o godz. 9.00 za strażaków i ich rodziny z racji święta św. Floriana. Natomiast za zmarłych strażaków będziemy modlili się w niedzielę – 5. 05 – o godz. 9.00.
5. Również w piątek – 3.05 – przez cały dzień będzie głosił kazania znany nam doskonale ks. dr hab. Jan Nowak z Zagórnika. Przybliży nam sylwetkę ks. Michała Rapacza, który wkrótce zostanie beatyfikowany. Będzie można również nabyć książkę ks. Jana, pt. Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy. Zachęcamy do zainteresowania się tą pozycją. Koszt jednego egzemplarza – 20 zł.
6. Składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać – za ofiary, które złożyliście na remonty.