Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31 MARCA 2024r.

1. Zapraszamy na nieszpory świąteczne, dzisiaj na godz. 16.30.

2. Od jutra przez osiem dni będziemy przeżywać oktawę wielkanocną. Przypominamy, że jutro nie ma mszy świętej wieczornej. W piątek – 5.04 – z racji oktawy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. W czwartek zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo do św. Jana Pawła II; za Jego pośrednictwem będziemy modlić się o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Początek o godz. 18.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą i dodatkowo w piątek od godz. 17.00.
W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Na mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Różaniec poprowadzi i msza święta będzie odprawiona w intencji członków Róż M.B. Różańcowej, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Andrzeja Boboli.

4. Najbliższa niedziela – 7.04 – to niedziela Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, na godz. 15.00.

5. Składamy serdeczne podziękowanie, wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do godnego przeżycia przez nas tegorocznego Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Tobiaszowi, Panu Kościelnemu, Panom Organistom, Paniom i Panom, którzy przygotowali Ciemnicę i Boży Grób, służbie liturgicznej i osobom, które włączyły się w liturgie słowa, scholii, strażakom, całej asyście procesyjnej: tym, którzy nieśli feretrony i sztandary, poduszki, baldachim, parafianinowi za „chlebki” na Wielki Czwartek.
Dziękujemy za ofiary złożone do skarbonek na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Od wtorku – 2.04 – msze święte wieczorne odprawiamy o godz. 18.00.