Ogłoszenia Parafialne

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 MARCA 2024r.

1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.
2. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie księdza rekolekcjonistę Roberta Samsela. Życzymy Mu światła Ducha Świętego w głoszeniu nam Bożego Słowa i opieki Matki Najświętszej naszej Pani Inwałdzkiej.
3.Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 19.03 – uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
4.W ramach rekolekcji zapraszamy jeszcze dziś na Drogę Krzyżową o godz. 15.30 i na Gorzkie Żale na godz. 16.00. Po mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.00 na specjalne spotkanie zapraszamy młodzież ze szkoły średniej i pracującą. W poniedziałek, we wtorek i w środę dzieci ze szkoły podstawowej mają swoje spotkanie rekolekcyjne o godz. 10.45,12.00 i 16.00. Bardzo gorąco prosimy rodziców o dopilnowanie, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w swoich naukach. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski na godz. 20.30. W środę dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji.
O godz. 7.00 i 17.00 uroczysta msza święta ze specjalnym błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji; podczas tych mszy będzie zbierana składka na potrzeby rekolekcyjne. Spowiedź święta rano od 8.30 do 10.30, po południu od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
5. Parafia św. Macieja w Andrychowie zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek – 22.03. Szczegóły na afiszu w gablocie przed kościołem.
6. W sobotę – 23 .03 – przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii u Pana Kościelnego.
7. W przyszłą niedzielę – 24.03 – przypada Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych. Uroczysta procesja z palmami i ich poświęcenie na mszy świętej o godz. 11.00; jeżeli dopisze pogoda, to początek procesji odbędzie się przy ołtarzu polowym.
8. Również w przyszłą niedzielę po mszach świętych młodzież będzie zbierać dobrowolne ofiary na orkiestrę, na procesję rezurekcyjną.