Ogłoszenia Parafialne

4. NIEDZIELA ZWYKŁA
28 STYCZNIA 2024r.

 
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 31.01 –wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,
– w piątek – 02.02 – święto Ofiarowania Pańskiego,
– w sobotę – 03.02 – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego.
W czwartek na mszy świętej wieczornej i nowennie do św. Jana Pawła II będziemy modlić się o nowe i święte powołania do Służby Bożej zwłaszcza z naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy, początek o godz. 17.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą. W sobotę od-dajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych; początek o godz. 7.00. Różaniec poprowadzi Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w intencji członków tej róży będzie odprawiona msza święta.
4. W piątek – 02.02 – święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego; będziemy modlić się w sposób szczególny za wszystkich powołanych do życia zakonnego. Msze święte o godz. 7.00, 16.00 i 18.00; składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Na każdej mszy świętej po-święcimy Gromnice.
5. W sobotę – 03.02 – comiesięczny objazd chorych i starszych naszych parafian z posługą sakramentalną; prosimy zgłaszać ich u pana kościelnego w zakrystii. Początek tradycyjnie o godz. 8.30.
6. W sobotę zakończyliśmy tegoroczną Wizytę Duszpasterską tzw. Kolędę. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną modlitwę, rozmowy, okazywaną gościnność i życzliwość oraz za wszystkie złożone przy tej okazji ofiary. Trochę jesteśmy zawiedzeni, że w tak małej ilości domów poruszony został przez was temat cmentarza; liczyliśmy na większe zainteresowanie tą sprawą z waszej strony. Również ministranci i Pan Kościelny dziękują za gościnę i złożone ofiary.
7. Składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać – za ofiary, które złożyliście na remont kościoła.