Ogłoszenia Parafialne

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
31 GRUDNIA 2023r.

 
1. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na koniec roku, dzisiaj na godz. 16.30. Niech to będzie czas prze-znaczony na dziękczynienie Panu Bogu za otrzymane w kończącym się roku łaski i wszelkie dary, a także czas przeproszenia za popełnione zło i zmarnowane dobro.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 1.01 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitw o pokój na świecie. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym.
– we wtorek – 2.01 – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,
– w sobotę – 6.01 – uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli; msze święte w porządku niedzielnym.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W czwartek modlimy się o nowe i liczne powołania do służby Bogu, zwłaszcza z naszej parafii, za przyczyną świętego Jana Pawła II; początek o godz. 17.00 – zapraszamy. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu; msza święta i nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą i w piątek dodatkowo od godz. 16.00.
4. W przyszłą niedzielę – 7.01 – odbędzie się tradycyjne „Inwałdzkie kolędowanie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek; początek po wieczornej mszy świętej ok. godz. 17.45. Szczegóły kolędowa-nia na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.
5. Prosimy, aby z poszczególnych tras kolędowych, ktoś przyjechał po księdza na plebanię. Początek kolędy o godz. 9.00.