Ogłoszenia Parafialne

2. NIEDZIELA ADWENTU
10 GRUDNIA 2023r.

 
1. Zapraszamy na nabożeństwo „Akatyst” ku czci Najświętszej Maryi Panny, dzisiaj na godz. 16.15.
2. Zachęcamy do uczestniczenia we mszach świętych roratnich, zwłaszcza dzieci(do tej pory było ich bardzo mało). Niech udział w tych mszach będzie jednym ze sposobów godnego przeżycia Adwentu i przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 13.12 – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
– w czwartek – 14.12 – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
4. W piątek – 15.12 – trzeci piątek miesiąca grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 17.00.
5 . W sobotę – 16.12 – z racji zbliżających się świąt odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych starszych i chorych parafian. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii, początek o godz. 8.30.
6. W niedzielę – 17.12 – dzieci i młodzież zapraszają na przygotowanie przez siebie przedstawienie pt: „Opowieść wigilijna”. Odbędzie się ono w kościele o godz. 16.15. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd.
7. Przypominamy, że pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki wigilijne, a młodzież świece „Caritas”. Można tam również nabyć najnowszą książkę ks. Sebastiana Fajfra, pt. „Księga Tobiasza – opowieść o nadziei”- zachęcamy do skorzystania, a także kalendarz na 2024 rok z wizerunkami Matki Bożej, nasza Pani Inwałdzka też tam jest.
8. Tak jak w ubiegłych latach, w tym roku nie będzie przed świętami całodziennej spowiedzi z udziałem kapłanów z innych parafii. Będziemy spowiadać przez cały Adwent pół godziny przed mszą świętą. Serdecznie prosimy nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że nie zdążymy.
9. Ksiądz Tobiasz przyjmuje zapisy na parafialny wyjazd nad morze. Zostały jeszcze wolne miejsca.
10. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca grudnia, składak będzie przeznaczona na remont kościoła. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożycie.