Ogłoszenia Parafialne

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
29 PAŹDZIERNIKA 2023r.

 
1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
2. W środę – 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po południu w kościele o godz. 14.00 uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po procesji, na cmentarzu ok. godz. 15.00 msza święta. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.
3. W czwartek – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00, 8.00,16.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 8.00 procesja i modlitwa za zmarłych na cmentarzu przykościelnym.
4. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Przy czym należy spełnić następujące warunki: nawiedzić pobożnie cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwy „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencji Ojca świętego
oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.
5. Przypominamy, że przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Młodzież oazowa pod chórem rozprowadza znicze.
6. Od 3 listopada, przez kilka dni przed każdą mszą będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach jednorazowych.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i w piątek od godz. 16.00. W sobotę na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Różaniec poprowadzi Róża świętej Brygidy. W intencji członków tej róży będzie odprawiana msza święta; początek o godz. 7.00.
8. Od piątku – 3.11 – msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.
9. Miesięczny objazd chorych i starszych naszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę – 4.11. Prosimy zgłaszać ich u pana kościelnego w zakrystii. Początek od godz. 8.30.
10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela listopada, dzieci zapraszamy na msze świętą dla nich, na godz. 11.00. Zachęcamy do udziału w rozwiązaniu zagadki o świętych, którą można znaleźć w dzisiejszym numerze Zbójeckiej Pani. Prosimy również, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych dzieci przyniosły do kościoła podpisane plansze z obrazkami z nabożeństw różańcowych.
11. W ubiegłą niedzielę na chorego Emila Szkudlarka zebraliśmy 15 tys. 522 zł. 72 gr. Rodzice i organizatorzy serdecznie dziękują – Bóg zapłać.