Ogłoszenia Parafialne

28. NIEDZIELA ZWYKŁA
15 PAŹDZIERNIKA 2023r.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont kościoła. Już teraz dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 2. Przeżywamy dziś 23. Dzień Papieski, zgodnie z zapowiedzią przed kościołem młodzież zbiera do puszek dobrowolne ofiary na fundusz stypendialny dla zdolnej, mniej zamożnej młodzieży.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– we wtorek – 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w środę – 18.10 – święto św. Łukasza, ewangelisty

– w piątek – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, patrona diecezji.

 1. W ubiegły piątek zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją posługą i ofiarą przyczynili się do godnego przeżycia przez nas tych nabożeństw. Dziękujemy służbie liturgicznej, panom i paniom które nosiły feletrony i świece, górnikom, strażakom, dzieciom które nosiły poduszki i sypały kwiatki. Dziękujemy pani Alicji Bizoń, panom Karolowi Bizoniowi i Mateuszowi Sordylowi za wystrój kościoła i obsługę techniczną nabożeństw. Serdecznie dziękujemy rodzinom i osobom, które fundowały kwiaty.
 2. W piątek – trzeci piątek miesiąca – zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, początek o godz. 18.00.
 3. Od poniedziałku – 16.10 – w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania będziemy przyjmować wypominki jednorazowe i roczne za naszych bliskich zmarłych. Bardzo serdecznie prosimy o staranne wypisanie imion i nazwisk zmarłych, w celu uniknięcia pomyłek przy czytaniu; najlepiej w formie mianownika.
 4. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa, pod chórem będzie rozprowadzać znicze. Otrzymane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny dla Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej.
  W tygodniu znicze będą rozprowadzane po nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy do poparcia tej akcji.
 5. W przyszłą niedzielę – 22.10 – przy naszym kościele odbędzie się kiermasz ciast, przetworów i zabawek. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na leczenie rocznego Emilka Szkudlarka z Nidku. Chłopiec urodził się z wadą prawej nóżki, jest ona krótsza o 4 cm i nie wykształciła się w niej kość strzałkowa. Osoby chętne mogą wesprzeć akcję przynosząc upieczone ciasta do salki katechetycznej w sobotę – 21.10 – w godzinach od 9.00 do 12.00. Waszej wrażliwości i hojności polecamy tę ważną sprawę.

Szczegóły kiermaszu na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.