Ogłoszenia Parafialne

23. NIEDZIELA ZWYKŁA
10 WRZEŚNIA 2023r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Serdecznie witamy ks. dra Tomasza Gwoździewicza, który głosi nam kazania odpustowe i będzie przewodniczył naszej modlitwie na sumie odpustowej.

 

  1. Zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne, dzisiaj na godz. 17.30.

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę – 13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek – 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w piątek – 15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej,

– w sobotę – 16.09 – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cyryla biskupa.

 

  1. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w środę – 13.09 – początek tradycyjnie o godz. 18.00. Prosimy, aby osoby odpowiedzialne podjęły swoje posługi w czasie mszy św. i procesji. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków.

 

  1. W piątek – 15.09 – trzeci piątek miesiąca września, zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; początek o godz. 18.00.

 

  1. W niedzielę – 17.09 – po mszy świętej o godz. 9.00, w kościele odbędzie się organizacyjne spotkanie z rodzicami uczniów klas ósmych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest absolutnie konieczna.

 

  1. W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na remonty. Już teraz serdecznie dziękujemy za ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.

 

  1. W sobotę – 16.09 – odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie przykościelnej.

 

  1. Z inicjatywy pana doktora Piotra Pawlika, dzięki ofiarom złożonym przez parafian, w przedsionku naszego kościoła jest umieszczony defibrylator, czyli urządzenia służące do przeprowadzenia defibrylacji u osób, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.