Ogłoszenia Parafialne

22. NIEDZIELA ZWYKŁA
3 WRZEŚNIA 2023r.

1. Od 1 września msze święte w tygodniu i w niedzielę są odprawiane w porządku zwykłym; również kancelaria parafialna czynna jest tak jak w ciągu roku.

2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w czwartek -7.09 – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca września, zapraszamy na mszę św. i nowennę do św. Jana Pawła II. Za Jego wstawiennictwem będziemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Początek o godz. 18.00.
– w piątek – 8.09 – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W poniedziałek – 4.09 – o godz. 8.00 msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za szczęśliwe przeżycie wakacji i prosić Go o potrzebne łaski i błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzieci, rodziców i nauczycieli serdecznie zapraszamy na tę mszę.

5. W niedzielę – 10.09 – będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi nasz rodak ks. dr Tomasz Gwoździewicz. Na sumie odpustowej o godz. 11.30 pragniemy dziękować w sposób szczególny za 50 lat kapłaństwa ks. proboszcza Mariana Mozgowca, który obiecał być na tej mszy i razem z nami przeżywać uroczystość. Bardzo proszę, aby przyszło Was jak najwięcej i serdecznie zachęcam do udziału w tej mszy; na pewno księdzu Marianowi będzie miło się z Wami spotkać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Zbójecką Panią.