Ogłoszenia Parafialne

10. NIEDZIELA ZWYKŁA
11 CZERWCA 2023r.

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, odprawiamy je codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 13.06 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
– w środę – 14.06 – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
– w piątek – 16.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
– w sobotę – 17.06 – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
3. W czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się abyśmy mogli godnie, pobożnie, spokojnie i bezpiecznie tę uroczystość przeżyć. Wielkie – Bóg zapłać – rodzinom na posesjach, których były przygotowane ołtarze, pani Alicji Bizoń za koordynację prac przygotowawczych i za przygotowanie czwartego ołtarza oraz paniom dekoratorkom. Dziękuję panom Kościelnemu, Organiście, ministrantom i lektorom, paniom i panom, którzy nieśli świece, feretrony, sztandary; dzieciom, które niosły poduszki, sypały kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękuję panom strażakom za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu, panom górnikom, orkiestrze; panu Dawidowi naszemu parafialnemu fotografowi. Wszystkim, którzy czymkolwiek uświetnili tę uroczystość – Bóg zapłać.
4. We wtorek – 13.06 – kolejne nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszam. Początek jak zwykle o godz. 18.00. Bardzo proszę osoby odpowiedzialne o podjęcie na mszy św. i nabożeństwie swoich posług.
5. W czwartek – 15.06 – uczniowie z klas ósmych naszej szkoły, z rąk ks. bp. Romana Pindla przyjmą sakrament bierzmowania, na mszy św. o godz. 17.00.
Z tej racji wyjątkowo procesje oktawy Bożego Ciała zakończymy dzień wcześniej, czyli w środę – 14.06 i na ten dzień zapraszamy dzieci, które w Boże Ciało i przez oktawę sypały kwiatki zapraszamy na tradycyjne „coś słodkiego”.
6. W przyszła niedziela – 18.06 – to trzecia niedziela czerwca, składka przeznaczona będzie na remont kościoła. Już teraz serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.