Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
4 CZERWCA 2023r.

 
1. W czwartek rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego, odprawiamy je w tygodniu po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie na te nabożeństwa zapraszamy.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 5.06 – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
– w środę – 7.06 – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika,
– w czwartek – 8.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
3. W czwartek – 8.06 – uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu, biorąc udział w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Główna msza św. o godz. 9.00, po niej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Radosną, Wiejską, Miłą i Wadowicką.
Pierwszy ołtarz będzie na ulicy Wiejskiej u państwa Justyny i Krystiana Woźniaków, drugi na ulicy Wiejskiej u państwa Sabiny i Mariusza Bizoniów, trzeci na ulicy Wadowickiej u państwa Małgorzaty i Edwarda Targoszów; sąsiadów tych rodzin prosimy o przyłączenie się i pomoc w przygotowaniu ołtarzy; czwarty tradycyjnie przy ołtarzu polowym. Prosimy o podjęcie posług przy świecach, sztandarach, feretronach i baldachimie; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonków, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.
Panów strażaków prosimy o pilnowanie porządku w czasie procesji, mieszkańców o udekorowanie trasy przemarszu procesji. Po zakończeniu procesji msza święta przy ołtarzu polowym. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła; przez całą oktawę Bożego Ciała po mszach św. wieczornych procesja z Najświętszym Sakramentem. Odbiór elementów do budowy ołtarzy w poniedziałek – 5.06, o godz. 16.00 przy kaplicy Romerów;
4. Na piątek – 9.06 – tzn. na piątek po Bożym Ciele, ks. biskup Pindel udzielił dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
5. Od przyszłej niedzieli – 11.06 – będziemy przyjmować intencje mszalne na drugie półrocze 2023 roku. W niedzielę, w kancelarii po mszach św. dopołudniowych, w poniedziałek – 12.06 – od godz. 15.00, w pozostałe dni po mszach św.