Ogłoszenia Parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
28 MAJA 2023r.

 
1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres Wielkanocy. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe w tym roku, które odprawiamy codziennie o 17.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 29.05 – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
– we wtorek – 30.05 – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji,
– w czwartek – 01.06 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
– w sobotę – 03.06 – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
– w niedzielę – 04.06 – uroczystość Najświętszej Trójcy
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W czwartek modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy na mszę świętą i nowennę do świętego Jana Pawła II, początek o godz. 18.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie przez cały tydzień pół godziny przed każdą mszą oraz dodatkowo w piątek od 16.30. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Msza Święta i różaniec dla wszystkich Róż Różańcowych o godz. 7.00. Nabożeństwo poprowadzi i msza święta będzie odprawiona w intencji członków Róży Matki Bożej Szkaplerznej.
4. W czwartek – 01.06 – z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach.
W tym dniu rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać w tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.
5. Przyszła niedziela – 04.06 – to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Wszystkie dzieci zapraszamy na mszę świętą z kazaniem na godz. 11.00. Zachęcamy do rozwiązania zagadki, która znajduje się w dzisiejszej Zbójeckiej Pani. Tradycyjnie odpowiedzi przynosimy na niedzielną mszę świętą.
6. Nasza parafia otrzymała relikwie pierwszego stopnia św. Siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. To ona przekazała światu prorockie orędzie przypominające biblijną prawdę o miłości miłosiernej Boga do człowieka. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na nowy relikwiarz dla św. Faustyny. Niech ona wyprasza potrzebne łaski tym osobom i całej naszej parafii.
7. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.