Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4. NIEDZIELA WIELKANOCNA
30 KWIETNIA 2023r.

 
1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj o godz. 17.30.
2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny; będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa, niech udział w nich będzie wyrazem naszej pobożności i miłości do Matki Najświętszej.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 2.05 – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
– w środę – 3.05 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym.
Na mszy świętej o godz. 7.00 będziemy modlić się za Panią Katechetkę Marię z okazji jej imienin, a o godz. 9.00 za naszych strażaków,
– w czwartek – 4.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
– w sobotę – 6.05 – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W czwartek na mszy św. i nabożeństwie do św. Jana Pawła II modlimy się o nowe i liczne powołanie do kapłaństwa i życia zakonne-go; początek o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą i w piątek dodatkowo od godz. 16.30.
W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny; na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe zapraszamy Róże Różańcowej. Nabożeństwo poprowadzi Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego; w intencji tej róży będzie od-prawiona msza święta; początek o godz. 7.00.
5. W przyszłą niedzielę – 7.05 – dzieci z klas trzecich, na mszy świętej o godz. 11.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkich niezainteresowanych tą uroczystością prosimy, aby w tym dniu przyszli na mszę świętą o innej porze. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę – 6.05 – o godz. 9.00.