Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 MARCA 2023r.

 

1. Rozpoczynamy dziś wielkopostne rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę o. Mirosława Lipowicza, redemptorystę. Życzymy mu światła Ducha Świętego w głoszeniu nam Słowa Bożego.
2. W ramach rekolekcji zapraszamy jeszcze dziś na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i na Gorzkie Żale o godz. 17.00, a po mszy świętej wieczornej, ok godz. 18.45 na naukę stanową młodzież ze szkoły średniej i pracującej.
W poniedziałek i we wtorek dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej mają swoje spotkanie rekolekcyjne o godz. 10.45, 12.00 i 16.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie dzieci, aby uczestniczyły w swoich naukach. Poszczególne klasy mają wyznaczone godziny spotkań rekolekcyjnych.
W poniedziałek i we wtorek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną odśpiewa-niem Apelu Jasnogórskiego; początek o godz. 20.30. W środę dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji; msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00 i 18.00 dla dorosłych, na tych mszach będzie zbierana składka rekolekcyjna, o godz. 10.45 i 12.00 msze święte dla dzieci i młodzieży. Spowiedź święta od 8.30 do 10.30, od 14.00 do 15.30 i od 16.00 d0 18.00.
3. W sobotę – 1.04 – pierwszą sobotę miesiąca kwietnia oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Na mszę świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Różaniec poprowadzi i msza święta będzie odprawiana w intencji Róży św. siostry Faustyny.
4. Również w sobotę – 1.04 – przedświąteczny objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.30, prosimy zgłaszać ich w zakrystii u pana kościelnego.
5. W przyszłą niedzielę – 2.04 – przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych. Na mszy świętej o godz. 11.00 obrzęd poświęcenia palm odbędzie się przed mszą przy ołtarzu polowym, skąd procesyjnie przejdziemy do kościoła. Prosimy, aby gromadzić się przy ołtarzu polowym.
6. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.