Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 MARCA 2023r.

 
1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 15.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po mszy świętej wieczornej.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 20.03 – uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP,
– w sobotę – 25.03 – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na mszy świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się za poczęte i nienarodzone dzieci o dar życia i miłości dla nich. W czasie tej mszy będzie można złożyć deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego. Wszystkich serdecznie na tę modlitwę zapraszamy. Pod chórem na stoliku z gazetami są do zabrania i wypełnienia dla chętnych deklaracje duchowej adopcji.

4. Od przyszłej niedzieli – 26.03 – rozpoczynamy tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ojciec Mirosław Lipowicz, redemptorysta, misjonarz, kierownik duchowy i egzorcysta archidiecezji krakowskiej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem i jest umieszczony w Zbójeckiej Pani. Bardzo gorąco prosimy o zapoznanie się z nim i takie poukładanie swoich obowiązków, aby wziąć w nich czynny udział; rodziców prosimy o dopilnowanie swoich dzieci, aby uczestniczyły w przeznaczonych dla nich nabożeństwach.

5. Na bocznym ołtarzu i przy chrzcielnicy wystawione są skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Od przyszłej niedzieli – 26.03 – msze święte wieczorne w tygodniu i w niedzielę, będziemy odprawiać o godz. 18.00.