Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 LUTEGO 2023r.

 
1. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po mszy świętej dla młodzieży i dorosłych; w niedzielę godz. 15.30 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w sobotę – 4.03 – święto św. Kazimierza, królewicza.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek na mszy świętej wieczornej i nabożeństwie do św. Jana Pawła II modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, początek o godz. 17.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą i dodatkowo w piątek od godz. 16.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych, początek o godz. 7.00. Modlitwy poprowadzi i msza święta będzie sprawowana w intencji członków Róż MB Różańcowej i św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4. W przyszłą niedzielę – 5.03 – pierwszą niedzielę marca, zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o godz. 11.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w rozwiązywaniu zagadki o świętym, którą można znaleźć w dzisiejszym numerze Zbójeckiej Pani, rozwiązanie przynosimy na msze w przyszłą niedzielę. Na tę mszę świętą przychodzą wszystkie dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, otrzymają one swoje książeczki do nabożeństwa.

5. Również w przyszłą niedzielę przez cały dzień, przed kościołem odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na chorą na SMA maleńką Zosię Pająk ze Skawinek. Zosie potrzebuje leku, którego cena wynosi 10 mln zł. Bardzo serdecznie polecamy tą ważną, niecierpiącą zwłoki sprawę waszej wrażliwości i ofiarności; szczegóły zbiórki na afiszu w gablocie przed kościołem.

6. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Wszystkim osobom i grupom zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie poszczególnych adoracji Najświętszego Sakramentu serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

7. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy tradycyjnie: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią.