Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ
BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 STYCZNIA 2023r.

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 02.01 – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

– piątek – 06.01 – uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli.

Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne za przyczyną św. Jana Pawła II, początek o godz. 17.00. W piątek z racji uroczystości nie można sprawować mszy świętej wotywnej o Sercu Jezusowym. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Modlitwę poprowadzi Róża bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w intencji członków tej róży będzie sprawowana msza święta. Początek o godz. 7.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 08.01 – odbędzie się tradycyjne już „Inwałdzkie kolędowanie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego kolędowania, początek po wieczornej mszy świętej ok. godz. 17.45. Szczegóły kolędowania na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.