Ogłoszenia Parafialne

BOŻE NARODZENIE

25 GRUDNIA 2022r.

 

  1. Zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne, dzisiaj na godz. 16.30.

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 26.12 – święto św. Szczepana, męczennika. Msze święte w tym dniu, do południa w porządku niedzielnym. Na mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie owsa. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.

– we wtorek – 27.12 – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,

– w środę – 28.12 – święto świętych Młodzianków, męczenników,

– w piątek – 30.12 – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa,

– w niedzielę – 1.01 – Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 

  1. W sobotę – 31.12 – ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wszystkich na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i na mszę świętą na zakończenie roku; początek o godz. 16.30. W tym dniu odpust zupełny może zyskać każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia przez nas wszystkich tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście, ministrantom i lektorom, osobom świeckim, które zaangażowały się w liturgię. Szczególne podziękowania kierujemy do niezawodnej jak zwykle ekipy, która od 15.12 przygotowywała szopkę bożonarodzeniową. Są to panie: Zofia Rokowska, Maria Miarka, Alicja Bizoń i panowie: Karol Bizoń, Zbigniew Łysoń, Mateusz Sordyl, Artur Witkowski i Jarosław Graca. Dziękujemy pani Marii Obozie za ofiarowane kwiaty, pani Monice Ravenskiej za ofiarowane gałęzie choiny do stroików, panu Łukaszowi Dziedzicowi za przywiezienie choinek i panu Józefowi Pytlowi za te dwie piękne choinki przy ołtarzu. Wszystkim wielkie i serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.