Ogłoszenia Parafialne

1 NIEDZIELA ADWENTU

27 LISTOPADA 2022r.

 

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczynamy czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
 2. Przypominamy, że przed kościołem trwa zbiórka ofiar na Domowe Hospicjum Królowej Apostołów w Andrychowie. Waszej życzliwości i hojności polecamy to ważne dzieło.

Pod chórem są do nabycia świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy, a Pan Organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę – 30.11 – święto św. Andrzeja, apostoła,

– w sobotę – 3.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia.

W czwartek zapraszamy na mszę świętą i nowennę do św. Jana Pawła II, na godz.17.00.

W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą i dodatkowo w piątek od godz. 15.30. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą i różaniec zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Modlitwę różańcową poprowadzą róże św. Anny i św. Rity. W intencji członków tych róż będzie sprawowana msza święta; początek o godz. 7.00.

 1. Od poniedziałku – 28.11 – zaczynamy Roraty. Będą one odprawiane codziennie, od poniedziałku do soboty
  o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Dzieci zapraszamy z lampionami. Niech udział w tych nabożeństwach będzie naszym przygotowaniem do godnego przeżycia Bożego Narodzenia.
 2. W przyszłą niedzielę – 4.12 – na mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich górników, tych pracujących zawodowo i emerytowanych oraz ich rodziny. Będziemy modlić się do dobrego Boga, wzywając wstawiennictwa św. Barbary o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla nich.

7.Również od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować w kancelarii rezerwacje intencji mszalnych na pierwsze półrocze roku 2023. W niedzielę po mszach świętych przedpołudniowych, w poniedziałek – 5.12 – od godz. 15.00, a w kolejne dni po mszach świętych.

 1. 7 grudnia tj. w środę, w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie odbędzie się spotkanie dla seniorów, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Początek Dnia Seniora o godz. 10.00, szczegóły programu
  na plakatach.
 2. Pod chórem są do nabycia kalendarze na rok 2023 z wizerunkami kościołów i krótkimi informacjami
  o wszystkich parafiach naszego andrychowskiego dekanatu.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.