Ogłoszenia Parafialne

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

30 PAŹDZIERNIKA 2022r.

 
1. Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem nauczyciele i uczniowie naszej szkoły kwestują na rzecz ks. Krzysztofa Dybała, który pracuje na misjach w Tanzanii. Waszej hojności i życzliwości polecamy tę ważną sprawę.

2. Dziś i jutro ostatnie nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Początek o godz. 17.30.

3. We wtorek – 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po południu w kościele o godz. 14.00 uroczyste Nieszpory, a po nich procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po procesji, na cmentarzu, ok. godz. 15.00 msza święta. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.

4. W środę – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 8.00 procesja i modlitwa za zmarłych na cmentarzu przykościelnym.

5. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Przy czym należy spełnić następujące warunki: nawiedzić pobożnie cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencji Ojca świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

6. Przypominamy, że przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Młodzież oazowa pod chórem rozprowadza znicze.

7. Od 3 listopada, przez kilka dni przed każdą mszą świętą będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych z wypominków jednorazowych.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na godz. 17.00. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i w piątek dodatkowo od godz. 15.30.
W sobotę na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe zapraszamy Róże Różańcowe. Różaniec poprowadzą Róże św. Ojca Pio i św. Brygidy. W intencji tych róż będzie odprawiana msza święta. Początek o godz. 7.00.

9. Od czwartku – 3.11 – msze święte wieczorne o godz. 17.00.

10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca listopada – zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o godz. 11.00. W dzisiejszej Zbójeckiej Pani jest kolejna zagadka o świętym, zachęcamy dzieci do rozwiązywania tych zadań.

11. Chcemy zorganizować wakacyjną kolonię nad morzem dla dzieci z naszej parafii. Szczegóły wyjazdu znajdują się w gablotce.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem tradycyjnie mamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią.