Ogłoszenia Parafialne

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

16 PAŹDZIERNIKA 2022r.

 
1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont kościoła, serdecznie dziękujemy za wasze ofiary – Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie na godz. 17.30.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
– we wtorek – 18.10 – święto św. Łukasza, ewangelisty
– w czwartek – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji
– w sobotę – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

4. We wtorek – 18.10 – rozpoczynamy cykl comiesięcznych katechez dla dorosłych, które poprowadzi ks. Damian Wąsek. Na te spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, obowiązkowo wezmą w nich udział rodzicie dzieci pierwszokomunijnych i przygotowujących się do bierzmowania. Początek spotkania po wieczornej mszy świętej, ok. 18.30 w kościele.

5. W piątek – 21.10 – trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, początek o godz.18.00.

6. W niedzielę – 23.10 – zamiast kazania, na zakończenia mszy świętej, dzieci i młodzież naszej parafii wystawią krótkie przedstawienie pt. „Jan Paweł II jest wśród nas”. Przy tej okazji będzie możliwość złożenia ofiary na dofinansowanie wakacyjnego, parafialnego wyjazdu dzieci nad morze do Chłapowa, organizowanego przez ks. Wikarego. Kolonia odbędzie się w dniach od 24.06 do 6.07 2023r. Zapisy ruszą już w listopadzie.

7. Od przyszłej niedzieli po mszach świętych w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych, w formie mianownika, żeby uniknąć pomyłek przy odczytywaniu. Tradycyjnie za zmarłych wypominanych modlimy się w każdą niedzielę przed mszami o godz. 9.00 i 18.00 oraz w środy na nabożeństwach do Matki Bożej Inwałdzkiej o godz. 18.00.

8. Również od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać pod chórem znicze. Otrzymane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny dla Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej. W ostatnim tygodniu października znicze będą rozprowadzane codziennie po nabożeństwach różańcowych. Zachęcamy do poparcia tej akcji.

9. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoją pracą, posługą i ofiarą przyczynili się do godnego przeżycia przez nas wszystkich tych nabożeństw. Gorące – Bóg zapłać kierujemy do Pani Alicji, Panów Karola i Mateusza za dbanie o porządek i strojenie ołtarzy; wszystkich osób i rodzin, które ofiarowały kwiaty do dekoracji; Panów Kościelnego i Organisty; Pani Katechetki, dzieci, młodzieży oazowej, Oazy Rodzin za przygotowanie i prowadzenie modlitwy różańcowej; ministrantów i lektorów; dzieci, które nosiły poduszki, relikwie świętych Dzieci Fatimskich, sypały kwiatki; Pań i Panów za noszenie feretronów, sztandarów i świec, strażaków i górników za ich zaangażowanie w nabożeństwo. Wszystkim raz jeszcze wielkie – Bóg zapłać.

10. W ubiegłą niedzielę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 4 tys. 144 zł i 2 gr. Wszystkim ofiaro-dawcom serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy tradycyjnie: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią.