Ogłoszenia Parafialne

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

2 PAŹDZIERNIKA 2022r.

 
1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 4.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
– w środę – 5.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
– w piątek – 7.10 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca października. W czwartek czcimy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II; będziemy modlić się za osoby konsekrowane i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Początek o godz. 18.00. Przypominamy, że można składać własne intencje i prośby do św. Papieża. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą i dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

4. We wtorek – 4.10 – w kościele po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Konieczna obecność przynajmniej jednego z rodziców.

5. W piątek – 7.10 – dzieci z klas trzecich, przed nabożeństwem różańcowym otrzymają swoje różańce. Również dzieci pierwszokomunijne w tym dniu poprowadzą różaniec. Obecność wszystkich dzieci komunijnych i ich rodziców obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę – 9.10 – odbędzie się kwesta na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Młodzież po mszach świętych będzie zbierać do puszek datki przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Zbójecką Panią.