Ogłoszenia Parafialne

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 WRZEŚNIA 2022r.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana,
– w środę – 28.09 – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
– w czwartek – 29.09 – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
– w piątek – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
– w sobotę – 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. We wtorek – 27.09 – w kościele, po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.

4. W sobotę – 1.10 – rozpoczynamy miesiąc październik, który w polskiej tradycji jest poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywać specjalne obrazki, dla wytrwałych przewidywana jest nagroda.

5. Również w sobotę, pierwszą sobotę października czcimy w sposób szczególny Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo różańcowe, na godz. 7.00, zapraszamy wszystkich członków róż różańcowych. Nabożeństwo poprowadzi Róża Jezusa Miłosiernego; w intencji tej róży będzie sprawowana msza święta.

6. W przyszłą niedzielę – 2.10 – zapraszamy wszystkie dzieci na specjalną dla nich mszę św. na godz. 11.00. Tradycyjnie będziemy rozwiązywać zagadkę o świętych, którą można znaleźć w dzisiejszej Zbójeckiej Pani.

7. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.

8. Przypominamy, że organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje na ten temat wywieszone są w gablocie przed kościołem. Chętni mogą zapisywać się u proboszcza do końca września.