Ogłoszenia Parafialne

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 SIERPNIA 2022r.

 
1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 29.08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
– w sobotę – 3.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. W czwartek na mszy świętej wieczornej
i nabożeństwie do św. Jana Pawła II modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą św. i dodatkowo w piątek od godz. 17.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny, na mszę św. i nabożeństwo, na godz. 7.00 zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Nabożeństwo poprowadzi Róża św. Jana Pawła II. W intencji członków tej róży będzie odprawiana msza św.

3. W czwartek – 1.09 – rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów naszej szkoły, ze wszystkich klas, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców serdecznie zapraszamy na specjalną mszę św. na godz. 8.00. Będziemy prosić dobrego Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Spowiedź św. na rozpoczęcie roku w piątek od godz. 17.00.

4. Również od czwartku – 1.09 – wracamy do stałego porządku mszy św. w niedzielę i w tygodniu. I tak w niedziele msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00; w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Również kancelaria parafialna czynna będzie w normalnych godzinach; tzn. w poniedziałki i czwartki po mszy św. porannej i w środy i piątki po mszy św. wieczornej.

5. Składamy gorące podziękowania dla wszystkich, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na remont kościoła; za wszystko co złożyliście – wielkie Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.