Ogłoszenia Parafialne

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 CZERWCA 2022r.

 
1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po mszach świętych wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 21.06 – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
– w czwartek – 23.06 – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
– w piątek – 24.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę – 25.06 – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
4. We wtorek – 21.06 – kolejna katecheza dla dorosłych ks. Damiana Wąska, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy, początek spotkania po mszy świętej wieczornej, tj. ok. 18.30. Temat spotkania: „Po co Panu Bogu Kościół?”. Można wcześniej przygotować sobie jakieś pytania, ks. Damian chętnie na nie odpowie.
5. W środę – 22.06 – na mszy świętej o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych, z rąk ks. bp. Romana Pindla, przyjmie sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nich, aby dobrze przeżyli to ważne wydarzenia w ich życiu.
6. W piątek – 24.06 – kończy się rok szkolny i katechetyczny. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na msze święte dziękczynne za dobra i łaski, jakie otrzymali w mijającym roku szkolnym. W czwartek – 23.06 – o godz. 15.00 msza święta dla uczniów z klas od VI do VIII, a w piątek – 24.06 – o godz. 8.00 msza święta dla uczniów z klas od I do V.
7. W sobotę – 25.06 – comiesięczne odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną; początek o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii u Pana Kościelnego.
8. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie i Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim, którzy podjęli swoje posługi na „Fatimie”, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy rodzinie za ofiarowanie kwiatów do ustrojenia kościoła i ołtarza polowego. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Bizoniowi za wykonanie nowych stojaków na kolumny głośnikowe przy ołtarzu polowym. Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać. Również gorące podziękowania kierujemy do tych, którzy swoją pracą i posługą przyczynili się do godnego przeżycia przez nas Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Panom: Kościelnemu i Organiście, ministrantom i lektorom, wszystkim, którzy nieśli świece, feretrony, sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i z dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, pocztom sztandarowym. Dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu i za czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem w czasie procesji. Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin, które w tym roku na swoich posesjach przygotowały ołtarze eucharystyczne, dziękujemy sąsiadom tych rodzin za włączenie się do prac przygotowawczych. Gorące podziękowania kierujemy do Pań Dekoratorek, które zaprojektowały poszczególne ołtarze oraz pomagały i czuwały nad ich przygotowaniem. Wszystkim wielkie – Bóg zapłać.