Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12 CZERWCA 2022r.

 
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w tygodniu po wieczornej mszy świętej, a w niedzielę o godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 13.06 – wspomnienie św. Antoniego, kapłana i doktora Kościoła,
– we wtorek – 14.06 – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
– w czwartek – 16.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
– w piątek – 17.06 – wspomnienie św. Brata Adama Chmielowskiego, zakonnika.

3. W poniedziałek – 13 czerwca – zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zaczynamy tradycyjnie Godzinkami do Matki Najświętszej o godz. 18.00, potem różaniec, msza święta z kazaniem i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy odpowiedzialnych o podjęcie swoich posług, zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

4. W czwartek – 16.06 – uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu, biorąc udział w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Msze święte jak w niedzielę. Główna msza święta o godz. 9.00, po niej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Wadowicką i Zielną. Pierwszy ołtarz będzie na ulicy Zielnej u państwa Marii i Karola Magierów, drugi u państwa Danuty i Sławomira Pikoniów, trzeci u państwa Barbary i Macieja Ramzów przy ul. Wadowickiej; sąsiadów tych rodzin prosimy o przyłączenie się i pomoc w przygotowaniu ołtarzy; czwarty przy ołtarzu polowym. Prosimy o podjęcie posług przy świecach, sztandarach, feretronach i baldachimie; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i z dzwonkami; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Panów strażaków prosimy o pilnowanie porządku w czasie procesji, mieszkańców o udekorowanie trasy przemarszu procesji. Po zakończeniu procesji msza święta przy ołtarzu polo-wym, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła; przez całą oktawę Bożego Ciała po mszy świętej wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek – 17.06 – trzeci piątek czerwca – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, zapraszamy na mszę świętą z kazaniem, na godz. 18.00.

6. Za tydzień – 19.06 – trzecia niedziela miesiąca, składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Już teraz serdecznie dziękujemy za ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.