Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 MAJA 2022r.

 
1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe: dzisiaj, jutro i we wtorek, na godz. 17.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 30.05 – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłani i męczennika, patrona naszej diecezji,
– we wtorek – 31.05 – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
– w środę – 1.06 – wspomnienie św. Justyna, męczennika,
– w piątek – 3.06 – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
3. We wtorek – 31.05 – zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną katechezę dla dorosłych. Poprowadzi ją ks. Damian Wąsek, temat katechezy: „Na czym polega miłosierne oblicze Kościoła”. Początek spotkania po mszy świętej wieczornej, ok. 18.30. Na spotkanie obowiązkowo przyjdą rodzicie kandydatów do bierzmowania.
4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, tzw. „Czerwcówki”. Będziemy je odprawiać w tygodniu po mszach świętych wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W czwartek na mszy świętej wieczornej i nowennie do św. Jana Pawła II, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych. Przypominamy, że można składać własne intencje i modlitwy na nowennę do świętego Papieża. W piątek oddaje-my cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą. W piątek dodatkowo od godz.17.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny. Na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe. Nabożeństwo poprowadzi i msza święta będzie odprawiana za Różę św. Maksymiliana Marię Kolbego.
6. Przyszła niedziela – 5.06 – to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Wszystkie dzieci zapraszamy na mszę świętą z kazaniem, specjalnie dla nich przygotowaną, na godz. 11.00. Zachęcamy do rozwiązywania zagadki, która znajduje się w dzisiejszej Zbójeckiej Pani. Tradycyjnie odpowiedzi przynosimy na niedzielną mszę świętą.
7. Także od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować rezerwację mszy świętych na drugie półrocze 2022 roku. W niedzielę po mszach świętych dopołudniowych, w poniedziałek – 6.06 – od godz. 15.00, w pozostałe dni po mszach świętych, w kancelarii. W niedzielę pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje za żywych, tzn. różnego rodzaju rocznice, jubileusze.
8. Również w przyszłą niedzielę po mszach świętych będą zbierane podpisy pod projektem obywatelskim w obronie życia dzieci nienarodzonych. Podpisując petycję trzeba poda nr PESEL i adres zamieszkania.