Ogłoszenia Parafialne

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 MAJA 2022r.

 
1. Jak to było zapowiadane, po mszach świętych przed kościołem zbieramy ofiary na katolickie, diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Waszej hojności i życzliwości polecamy to ważne dzieło. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Matki Najświętszej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 9.05 – przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
– w sobotę – 14.05 – święto św. Macieja, apostoła.

3. W piątek – 13.05 – rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Tradycyjnie zaczynamy od godz. 18.00 odśpiewaniem Godzinek do Matki Bożej, potem różaniec, następnie msza święta z kazaniem i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym roku naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Jacek Moskal. Diecezjalny moderator Oazy Domowego Kościoła. Podczas tego nabożeństwa zostaną uroczyście wniesione relikwie dzieci z Fatimy, świętych Hiacynty i Franciszka. Wszystkich serdecznie zapraszamy, prosimy, aby osoby odpowiedzialne podjęły swoje posługi podczas nabożeństwa i procesji.

4. W przyszłą niedzielę – 15.05 – na mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby niezainteresowane tą uroczystością, w tym dniu przy-szły na mszę świętą o innej porze. Spowiedź święta dla tych dzieci i rodziców w sobotę – 14.05 – o godz. 9.00.

5. Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Już teraz serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożycie – Bóg zapłać.