Ogłoszenia Parafialne

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 MAJA 2022r.

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj, który w sposób szczególny poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe, które od dziś będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej pobożności i miłości do Matki Najświętszej.

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 2.05 – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek – 3.05 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym,

– w środę – 4.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków,

– w piątek – 6.05 – święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek
  na mszy świętej o godz. 18.00 i na nowennie do św. Jana Pawła II modlimy się o nowe i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej parafii; przypominamy, że można składać swoje prośby i intencje modlitewne do św. Jana Pawła. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; spowiedź codziennie pół godziny przed mszą i w piątek, dodatkowo od godz. 16.30. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny;
  na mszę świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych. Nabożeństwo poprowadzi Róża św. siostry Faustyny; w intencji tej róży będzie odprawiana msza święta.

 

 1. We wtorek – 4.05 – na mszy świętej o godz. 7.00 będziemy modlić się za Panią Katechetkę Marię z okazji jej imienin. Wszystkich, a szczególnie dzieci które uczy, zapraszamy do modlitwy.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 8.05 – dzieci z klas III szkoły podstawowej, na mszy świętej o godz. 11.00, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkich niezainteresowanych tą uroczystością prosimy, aby w tym dniu przyszli na mszę świętą o innej porze. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę – 7.05 – od godz. 9.00.

 

 1. Zakończyliśmy remont wnętrz salek katechetycznych. Serdecznie dziękujemy panom i paniom z Oazy Rodzin Domowego Kościoła, którzy przeprowadzili go nieodpłatnie. Szczególnie dziękujemy panom Jarkowi Gracy i Pawłowi Polakowi. Panowie ci włożyli w ten remont najwięcej pracy i poświęcili mnóstwo czasu. Wszystkim wielkie – Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Zbójecką Panią, Gościa Niedzielnego i Niedzielę.