Ogłoszenia Parafialne

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 KWIETNIA 2022r.

 
1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia i rozpoczynamy w Kościele obchody Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00. Dzisiaj nie będzie nieszporów niedzielnych o godz. 17.30
2. W przyszłą niedzielę – 01.05 – będziemy obchodzić w Polsce Niedzielę biblijną.
3. Liturgiczne obchody tygodnia
– W poniedziałek – 25.04 – święto św. Marka, ewangelisty
– We wtorek – 26.04 – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
W tym dniu Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 30. rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwach o osobie pierwszego Biskupa Bielsko-Żywieckiego.
– W piątek- 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
4. We wtorek – 26.04 – w kościele, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się katecheza dla dorosłych pt.: Różne oblicza miłosierdzia. Naukę poprowadzi kapłan, który w tym roku głosił nam rekolekcje wielkopostne, ks. dr hab. Damian Wąsek, wykładowca na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a obowiązkowo na tę katechezę przyjdą rodzice dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania. Prosimy tak poukładać swoje sprawy i obowiązki, aby móc uczestniczyć w tym spotkaniu.
5. W sobotę – 30.04 – comiesięczny objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii. Początek tradycyjnie o godz. 8.30.
6. W niedzielę – 01.05 – rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to piękny zwyczaj uciekania się pod opiekę Matki Bożej i wzywania Jej macierzyńskiej pomocy. Majówki będziemy odprawiać codziennie o godz. 17:30.
7. Również w niedzielę – 01.05 – pierwsza niedziela miesiąca; na mszę świętą z kazaniem na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Zachęcamy dzieci do rozwiązywania zagadki o świętym, można ją znaleźć w dzisiejszej Zbójeckiej Pani. Rozwiązania przynosimy tradycyjnie na mszę w niedzielę.
8. Składamy serdeczne podziękowanie, wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję Paczka dla Ukrainy. Paczki z żywnością zostały już wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin w Ukrainie.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.