Ogłoszenia Parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 KWIETNIA 2022r.

 
1. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcja wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie księdza rekolekcjonistę Damiana Wąsika. Życzymy Mu światła Ducha Świętego w głoszeniu nam Słowa Bożego i oby dobrze się czuł wśród nas.
2. W ramach rekolekcji jeszcze dziś zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po mszy świętej wieczornej ok. 18.45 zapraszamy na naukę stanową młodzież ze szkół średnich i starszą.
W poniedziałek, we wtorek i w środę dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej mają swoje spotkania rekolekcyjne. Bardzo gorąco prosimy rodziców o dopilnowanie, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w swoich naukach; poszczególne klasy mają wyznaczone godziny spotkań.
W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne dla wszystkich o godz. 7.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 20.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W środę msze święte na zakończenie rekolekcji ze specjalnym błogosławieństwem, podczas tych mszy będzie zbierana składka na potrzeby rekolekcji.
Spowiedź święta rekolekcyjna – codziennie pół godziny przed mszą świętą. Natomiast dzieci z poszczególnych klas mają wyznaczoną spowiedź w odrębnych godzinach.
3. W sobotę – 9.04 – przedświąteczne odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii.
4. W przyszłą niedzielę – 10. 04 – przypada Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami na mszy świętej o godz. 11.00. Jeśli pogoda na to pozwoli, to początek procesji i poświęcenie palm odbędzie się przy ołtarzu polowym; prosimy zebrać się tam o godz. 10.50.
5. Również w przyszłą niedzielę – 10.04 – młodzież oazowa, ministranci i lektorzy zapraszają na przygotowany przez siebie spektakl o Eucharystii pt. „Największy Cud”. Odbędzie się on w kościele o godz. 16.15, w ramach niedzielnej Drogi Krzyżowej. Po występie młodzież będzie zbierać dobrowolne ofiary na dofinansowanie wyjazdów formacyjnych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
6. W piątek – 8.04 – w Parafii św. Macieja w Andrychowie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Mszę świętą na rozpoczęcie EDK o godz. 20 poprowadzi ksiądz biskup Roman Pindel. Zapisy i dokładniejsze informacje o EDK znajdują się na stronie internetowej Parafii świętego Macieja w Andrychowie.