PIELGRZYMKA PARAFIALNA

ITALIA – ŚLADAMI ŚWIĘTYCH – 8 dni

PASZPORTY COVIDOWE ORAZ TESTY NIE SĄ WYMAGANE

Padwa, Asyż, Watykan, Rzym, Loreto, Monte Cassino, wypoczynek nad morzem

 

Dzień 1 piątek 24.06.2022
Wyjazd z Inwałdu w późnych godzinach popołudniowych. Przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię do Włoch.
Dzień 2 sobota 25.06.2022
W godzinach porannych przyjazd do Padwy siedziby jednego z najstarszych uniwersytetów, na którym studiowali między innymi Jan Kochanowski i Mikołaj Kopernik. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, czas na indywidualną modlitwę przy grobie św. Antoniego Padewskiego oraz spacer w czasie którego zobaczymy najciekawsze miejsca w tym mieście. Przejazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 niedziela 26.06.2022
Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem Adriatyckim, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 poniedziałek 27.06.2022
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Loreto gdzie nawiedzimy Bazylikę z domkiem Matki Bożej, którym czczona jest cudowna figura Matki Bożej Loretańskej. Następnie przejazd na Monte Cassino zwiedzanie miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami, cmentarza wojskowego, gdzie pochowany jest Generał Anders oraz jego żona. Nawiedzenie Opactwa Benedyktynów. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicach
Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 wtorek 28.06.2022
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd do Rzymu. Nawiedzenie bazyliki św. Jana na Lateranie, Święte Schody, zwiedzanie Watykanu – Bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, czas na zakup pamiątek. Powrót do hotelu położonego w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 środa 29.06.2022
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu w czasie którego zobaczymy między innymi: Kwirynał, Forum Romanum, Colosseum, Fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu położonego w okolicach Asyżu.
Dzień 7 czwartek 30.06.2022
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd do Asyżu gdzie nawiedzimy bazylikę św. Klary i bazylikę św. Franciszka. W czasie spaceru po miasteczku odwiedzimy miejsca związane z życiem św. Franciszka i św. Klary. Około południa wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd tranzytowy przez Austrię i Czechy.
Dzień 8 piątek 01.07.2022
Powrót do Inwałdu w godzinach porannych.

Msza Święta będzie odprawiana w każdym dniu pielgrzymki.
termin: 24.06 – 01.07.2022
cena: 1850 zł + 150 euro

Cena obejmuje:
Przejazd autokarem klasy LUX z klimatyzacją, barkiem, WC i DVD, opiekę polskojęzycznego pilota, 5 noclegów w hotelach***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, ubezpieczenie bagażu, TFG i TFP, program zwiedzania jw. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską w Rzymie, taksa klimatyczna, tour guide system, wjazdy do miast – check point.
UCZESTNICY PIELGRZYMKI MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNE DOWODY OSOBISTE!

 

Szczegółowy plakat do pobrania tutaj.