Ogłoszenia Parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 MARCA 2022r.

 
1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki na Drogi Krzyżowe: o godz. 16.30 dla dzieci, po mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych, a w niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w piątek – 25.03 – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na mszy św. wieczornej będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego; są one wyłożone na stoliku z gazetami. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
4. W ubiegłą sobotę – 12.03 – w naszej parafii odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Wszystkim, którzy swoją pracą i posługą przyczynili się do godnego przeżycia tego dnia, składamy podziękowanie. W sposób szczególny, gorąco i serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi Michałowi Kołodziejczykowi za udostępnienie nam pomieszczeń szkolnych oraz całej obsłudze szkolnej, osobom, które czynnie zaangażowały się w to wydarzenie; ogromne Bóg zapłać.
5. Tydzień temu, w niedzielę – 13.03 – została powołana w nowym składzie parafialna Rada Duszpasterska i Ekonomiczna. Skład tej rady wywieszony jest w gablotce przed kościołem. Pierwsze spotkanie rady w nowym składzie odbędzie się w poniedziałek – 21.03 – na plebanii, po wieczornej mszy świętej, ok. 17.30. Wszystkich członków rady zapraszamy.
6. Składamy gorące podziękowania za wszystkie ofiary które złożyliście na rzecz ubogich, głodujących dzieci w Afryce. Bóg zapłać za Waszą hojność.
7. Na ołtarzu bocznym i przy chrzcielnicy wystawione są skarbonki do których można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”.