Ogłoszenia Parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 MARCA 2022r.

 
1. W środę rozpoczęliśmy tegoroczny okres Wielkiego Postu, który ma być czasem naszego nawrócenia, refleksji nad naszym życiem. Ma nas przygotować duchowo do godnego przeżycia świąt wielkanocnych. Starajmy się dobrze wykorzystać ten czas bożych darów i łask. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych; w niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale.
2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy kanoniczną wizytację księdza biskupa Piotra Gregera. Wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach z ks. Biskupem, składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i obecność. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przyszli do kościoła rano na powitanie księdza biskupa.
3. Tydzień temu i w Środę Popielcową po mszach świętych zbieraliśmy ofiary na potrzeby uchodźców wojennych z Ukrainy; zebrana suma wyniosła 13 tys. 971 zł 75 gr. i została ona przekazana do diecezjalnej Caritas. Składamy wielkie podziękowanie za waszą życzliwość i hojność – Bóg zapłać.
Dodatkowo, z inicjatywy mieszkańców Inwałdu, zorganizowano zbiórkę pieniężną, z której środki zostały przeznaczone
na zakup podstawowych medykamentów. Zostały one przekazane do szpitala we Lwowie. Zebrana kwota to 15 tys. zł. Serdecznie dziękujemy organizatorom i darczyńcom.
Dziękujemy również wszystkim, którzy zgłosili chęć przyjęcia uchodźców pod swój dach.
4. W najbliższą sobotę – 12.03 – w naszej parafii odbywać się będzie Wielkopostny Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Wszystkich chętnych zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu.
5. W przyszłą niedzielę – 13.03 – przed kościołem, do puszek, będą zbierane dobrowolne ofiary na rzecz ubogich, głodujących dzieci w Afryce. Waszej wrażliwości polecamy tę ważną sprawę.
6. Decyzją księdza biskupa Romana Pindla z dniem 14 lutego 2022r. zakończyła się kadencja Rady Parafialnej i trzeba ją powołać w nowym składzie. Dlatego też w przyszłą niedzielę – 13.03 – w kościele odbędą się wybory do nowej Rady Parafialnej. Lista kandydatów do Duszpasterskiej i Ekonomicznej Rady Parafialnej wywieszona jest w gablocie
przed kościołem.
7. W dniach 30.04 – 03.05 odbędzie się piesza diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik. Zapisy od dzisiaj do 3.04. br.
w parafii św. Macieja w Andrychowie. Szczegóły na plakacie w gablotce.