Ogłoszenia Parafialne

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 LUTEGO 2022r.

 
1. Przeżywamy dzisiaj wizytację księdza biskupa Piotra.
Zaraz po mszy o 7.00, w kościele odbędzie się spotkanie księdza biskupa ze starszymi formacyjnymi grupami parafialnymi; po mszy o godz. 9.00, z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi, o godz. 11.00 ks. biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom i matkom oczekującym potomstwa. O godz. 15.00, na plebanii odbędzie się spotkanie z radą parafialną i ekonomiczną; o godz. 16.30, w kościele nabożeństwo za zmarłych, na które wszystkich zapraszamy.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w piątek – 4.03 – święto św. Kazimierza, królewicza.
3. Od dzisiaj do soboty włącznie będziemy przeżywać 55. tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej bardzo ważnej intencji w naszych modlitwach.
4. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
5. W środę – 2.03 – przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tzn. możemy zjeść tylko trzy posiłki w ciągu dnia: dwa lekkie i jeden do syta. Msze święte z kazaniem o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
Papież Franciszek zwraca się do nas z apelem, aby ta środa była dniem postu w intencji pokoju.
6. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; o godz. 16.30 dla dzieci, a po mszy świętej wieczornej dla młodzieży i dorosłych. W niedziele o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek zapraszamy na mszę świętą i nowennę do świętego Jana Pawła II w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania do służby bożej. Przypominany, że można składać własne intencje i prośby do świętego Jana Pawła II; początek o godz.17.00. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą i dodatkowo w piątek od godz. 16.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny. Na mszę świętą o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy Róże Różańcowe. Różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Inwałdzkiej; w intencji członków tej róży będzie odprawiona msza święta.
8. W niedzielę – 6.03 – pierwsza niedziela miesiąca, na mszę świętą z kazaniem na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Zachęcamy dzieci do rozwiązywania zagadki o świętym, można ją znaleźć w dzisiejszej Zbójeckiej Pani. Rozwiązania przynosimy tradycyjnie na mszę w niedzielę.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.