Ogłoszenia Parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU

12 GRUDNIA 2021r.

1. Zapraszamy wraz ze Scholą Parafialną na modlitwę „Akatyst”, dzisiaj na godz. 16.30. Zapraszamy również na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 13.12 – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
– we wtorek – 14.12 – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
3. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty już teraz, nie odkładajmy spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę. Ze względu na sytuację, przed świętami nie będzie specjalnego dnia spowiedzi w żadnej parafii w deka-nacie. U nas w kościele spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą.
4. Przedświąteczne odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 18.12, początek o godz. 8.30. Chorych i starszych prosimy zgłaszać w zakrystii u Pana Kościelnego.
5. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi tradycyjne odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda. Jeżeli się nic nie zmieni, to ze względu na panującą sytuację w Polsce, kolęda w tym roku będzie po uprzednim zaproszeniu. Bardzo gorąco prosimy, aby rodziny, które chcę przyjąć księdza po kolędzie, zgłosiły to u Pana Kościelnego w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii; można też telefonicznie, dzwoniąc na numer parafialny (33 875 13 95). Księża pójdą po kolędzie tylko do rodzin, które będą zgłoszone. Jednocześnie informujemy, że jeżeli ktoś czuje się niepewnie i perspektywa wizyty księdza, kościelnego i ministrantów wywołuje w nim obawy o swoje zdrowie, to niech kolędy nie zgłasza. My to rozumiemy i wiemy, że w normalnej sytuacji takie rodziny przyjęłyby kolędę jak zwykle. Bardzo prosimy podchodzić do tego tematu rozsądnie i odpowiedzialnie za siebie i swoich domowników. Zgłaszać chęć przyjęcia kolędy można do przyszłej niedzieli włącznie, czyli do 19 grudnia. Prosimy także, aby tę informację przekazać sąsiadom, rodzinie, tym wszystkim, których dzisiaj z różnych powodów nie ma w kościele. Jeżeli nastąpią jakieś zmiany np. nowe, większe obostrzenia, to będziemy o nich informować na bieżąco.
6. Pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki wigilijne, a młodzież świece „Caritas”.
7. W Zbójeckiej Pani i w gablocie przed kościołem umieszczone są podziękowania, które przysłał nam ks. Krzysztof Dybał, za ofiary, jakie złożyliście w Niedzielę Misyjną.
8. Za tydzień – 19.12 – trzecia niedziela zwykła, składka przeznaczona na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie już dzisiaj serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.