Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU

 

5 GRUDNIA 2021r.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 6.12 – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
– we wtorek – 7.12 – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
– w środę – 8.12 – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
W tym dniu msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
3. Zapraszamy na msze święte roratnie. Odprawiamy je codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Niech udział w Roratach będzie naszym przygotowaniem do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
4. W przyszłą niedzielę – 12.12 – serdecznie zapraszamy wraz ze Scholą Parafialną na modlitwę „Akatyst ku czci Matki Bożej”. Jest to starożytny hymn, pochodzący z VI wieku, śpiewany dla uczczenia Matki Najświętszej. Głównym tematem tej modlitwy jest udział Matki Bożej w ziemskim życiu Chrystusa i Jego Kościoła. Początek modlitwy o godz. 16.30.
5. Pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny, a młodzież świece „Caritas”.
6. Tydzień temu na Hospicjum Domowe Królowej Apostołów zebraliśmy 4 tys. 830 zł. W imieniu podopiecznych składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.