Ogłoszenia Parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU

 

28 LISTOPADA 2021r.

 
1. Rozpoczynamy dzisiaj liturgiczny okres Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana w tajemnicy Wcielenia. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30. Jak było zapowiadane, przed kościołem po mszach świętych będą zbierane dobrowolne ofiary na Domowe Hospicjum Królowej Apostołów w Andrychowie.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 30.11 – święto św. Andrzeja, apostoła,
– w piątek – 3.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
– w sobotę – 4.12 – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
W tym dniu serdecznie zapraszamy wszystkich górników naszej parafii, zarówno tych pracujących, jak i emerytów wraz z rodzinami na mszę świętą w ich intencji, o godz. 10.00.
3. Od jutra – 29.11 – rozpoczynamy tegoroczne Roraty. Zapraszamy wszystkich parafian na te msze święte, a szczególnie dzieci. Jak co roku będą specjalne kazania, różnego rodzaju zagadki i nagrody. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. Msze roratnie będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. W czwartek na mszy świętej o godz. 17.00 i nabożeństwie do św. Jana Pawła II, modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu. Do skarbonki przy chrzcielnicy można składać także osobiste intencji, prośby i podziękowania kierowane do Boga za przyczyną św. Jana Pawła; będą one odczytywane podczas nabożeństwa na wzór nabożeństwa do Mat-ki Bożej Inwałdzkiej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą i nabożeństwo do Serca Jezusowego, na godz. 17.00. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą i w piątek od godz. 16.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Na mszę świętą i nabożeństwo różańcowe o godz. 7.00 zapraszamy Róże różańcowe. Nabożeństwo poprowadzą Róże św. Anny i św. Rity. W intencji członków tych róż będzie odprawiona msza święta.
5. W przyszłą niedzielę – 5.12 – pierwszą niedzielę miesiąca, na mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. W dzisiejszej Zbójeckiej Pani znajdziemy kolejną zagadkę dla dzieci o świętych.
6.Pod chórem Pan Organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny, młodzież świece „Caritas”, a w zakrystii jest jeszcze do nabycia książka ks. Fajfra pt. „Zakochani”.
7. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.
8. Przypominamy o zachowaniu porządku na cmentarzu i o tym, że nowy kontener jest przeznaczony tylko na śmieci zielone, czyli kwiaty, liście itp. I po raz kolejny prosimy, aby szkło i plastiki zabierać z cmentarza ze sobą.