Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

 

21 LISTOPADA 2021r.

 
1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 16.30.
Jak było zapowiadane, dzisiaj po mszach świętych przedpołudniowych przyjmujemy w kancelarii rezerwację mszy świętych za żywych na pierwsze półrocze 2022 r., a jutro od 15.00 za zmarłych, w pozostałe dni po mszach świętych.
Od dzisiaj Pan Organista pod chórem rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Niech złożone przy tej okazji ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Jakubowi za całoroczną pracę.
W zakrystii można nabyć książkę ks. Sebastiana „Zakochani”.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 22.11 – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest ona patronką muzyki kościelnej. Módlmy się w tym dniu szczególnie za naszych Panów Organistów i członków Scholi Parafialnej,
– w środę – 24.11 – wspomnienie św. męczenników wietnamskich: Andrzeja, kapłana i Towarzyszy.

3. W sobotę – 27.11 – comiesięczny objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii; początek tradycyjnie o godz. 8.30.

4. W przyszłą niedzielę – 28.11 – będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Andrychowie. Polecamy to ważne dzieło waszej uwadze i hojności. W dzisiejszej Zbójeckiej Pani znajdziemy artykuł mówiący o działalności tego hospicjum.

5. Również od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie pod chórem rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Potrzebującym tzw. świece Caritas. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby ludzi mniej zamożnych z naszej parafii.

6. Parafia zakupiła nowy kontener na śmieci, który został ustawiony przy cmentarzu. Bardzo serdecznie prosimy, aby wrzucać do niego tylko odpady zielone tzn. liście, zwiędłe kwiaty itp. Prosimy również, aby nie wyrzucać śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych. Często słyszymy narzekania na nieporządek na cmentarzu, dlatego sami zadbajmy o jego estetykę. Jeśli my o to nie zadbamy, to nikt za nas tego nie zrobi. Po raz kolejny bardzo gorąco prosimy: szkło po wypalonych zniczach i plastikowe ozdoby zabierajmy z cmentarza ze sobą, nie wyrzucajmy ich do kontenera.

7. W sobotę – 20.11 – przeżywaliśmy Bierzmowanie. Rodzicom młodzieży bierzmowanej składamy gorące podziękowanie za złożony przy tej okazji dar ołtarza na cele parafialne – Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem tradycyjnie znajdziemy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Zbójecką Panią. Są tam jeszcze obrazki z modlitwą w intencji Synodu. Prosimy je zabrać i odmawiać tę modlitwę.