Ogłoszenia Parafialne

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.11.2021r.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonatek z Warszawy. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, siostry chcą się podzielić świadectwem o życiu swojej założycielki, której proces beatyfikacyjny toczy się w Rzymie.
2. Zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami, dzisiaj na godz.16.30.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 9.11 – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie
– w środę – 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
– w czwartek – 11.11 – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na mszy świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy oddali swoje życie za Jej wolność. Wszystkich serdecznie na tę modlitwę zapraszamy. Jak co roku zapraszamy młodzież i dzieci z naszej szkoły z pocztem sztandarowym.
– w piątek – 12.11 – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
– w sobotę – 13.11 – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
4. W środę – 10.11 – po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców kan-dydatów do bierzmowania z obecnej klasy ósmej, pierwszej szkoły średniej i dzieci pierwszokomunijnych. Spotka-nie będzie dotyczyło problemu współczesnych uzależnień dzieci i młodzieży od telewizji, internetu i telefonu. Spo-tkanie poprowadzi specjalista, terapeuta od uzależnień pani Barbara Urbaniec. Obecność przynajmniej jednego z rodziców absolutnie niezbędna.
5. Przypominamy, że msze święte wieczorne odprawiamy o godz. 17.00, a przed każdą mszą świętą modlimy się za zmarłych z wypominków jednorazowych. W zakrystii jest do nabycia książka ks. Sebastiana „Zakochani” – cena 16 zł.
6 W przyszłą niedzielę -14.11 – będziemy przeżywać w naszej parafii tzw. Niedzielę Powołań. Będziemy gościć księdza diakona z naszego Diecezjalnego Seminarium, który podzieli się swoimi przeżyciami i refleksją na temat po-wołania do służby Bożej. Po mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie księdza diakona z dziećmi i młodzieżą, na które zapraszamy.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy jak co tydzień: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Zbójecką Panią