Ogłoszenia Parafialne

 ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

31.10.2021r.

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe, dzisiaj na godz. 17.30.
 2. W poniedziałek – 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
  Po południu w kościele o godz. 14.00 uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
  Po procesji, na cmentarzu, ok. godz. 15.00 msza święta. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczorem w kościele.
 3. We wtorek – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 8.00 procesja i modlitwy za zmarłych na byłym przykościelnym cmentarzu.
 4. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 30 listopada. Przy czym należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w tym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencji Ojca świętego
  oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.
 5. Przypominamy, że po mszach świętych w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.
 6. Od 3 listopada, przed każdą mszą świętą będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach jednorazowych.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. W czwartek na nowennie
  do świętego Jana Pawła II modlimy się za powołanych do służby Bogu i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Początek o godz. 17.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą mszą, a w piątek dodatkowo od godz. 16.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza święta i nabożeństwo różańcowe dla Róż o godz. 7.00. Msza święta będzie w intencji członków Róż św. Ojca Pio i św. Brygidy. Róże te poprowadzą różaniec.
 8. Od środy – 3 listopada msze święte wieczorne będą odprawiana o godz. 17.00.
 9. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę listopada – zapraszamy wszystkie dzieci na specjalnie dla nich przygotowaną mszę świętą o godz. 11.00. Na tę mszę dzieci przynoszą podpisane imieniem i nazwiskiem plansze z różańców; należy również zaznaczyć, z której klasy jest dziecko. W dzisiejszej „Zbójeckiej Pani” znajdziemy kolejną zagadkę o świętym dla dzieci; jej rozwiązanie wrzucamy przed mszą świętą do pojemnika.
 10. Młodzież pod chórem rozprowadza znicze. Złożone ofiary będą przeznaczone na rekolekcje dla dzieci i młodzieży.
 11. W ubiegłą niedzielę dla ks. Krzysztofa Dybała zebraliśmy 10 tys. 274zł 14 gr. 50 euro i 25 centów kanadyjskich. Wszystkim ofiarodawcom składamy bardzo serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
 12. W zakrystii, u Pana Kościelnego jest do nabycia kolejna książka naszego rodaka ks. Sebastiana Fajfra, która jest kontynuacją poprzedniej. Tym razem ks. Sebastian pochyla się nad Księgą Rut ze Starego Testamentu; książka nosi tytuł: „Zakochani”. Koszt jednego egzemplarza wynosi 16 zł. Serdecznie zachęcamy do nabycia tej pozycji.