Ogłoszenia Parafialne

 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021r.

  1. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 18.10 – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty,

– w środę – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji,

– w piątek – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

– w sobotę – 23.10 – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

  1. W ubiegłą środę przeżywaliśmy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wszystkim, którzy swoją pracą i posługą pomagali nam godnie je przeżyć, składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać. Dziękujemy: ministrantom i lektorom; panom Kościelnemu i Organiście; pani Katechetce, Oazie Rodzin, Oazie Młodzieżowej i dzieciom za prowadzenie różańca; dzieciom za noszenie poduszek
    i sypanie kwiatków; paniom, które nosiły świece; wszystkim, którzy nosili feretrony i sztandary, strażakom i górnikom. Pani Ali Bizoń za sprzątanie i dekorowanie kościoła i ołtarza polowego, Panom Mateuszowi Sordylowi i Karolowi Bizoniowi za prace techniczno – gospodarcze. Wszystkim osobom i rodzinom, które ofiarowały kwiaty do przystrojenia ołtarzy. Niech Pan Bóg Wam we wszystkim błogosławi a Maryja, Pani Inwałdzka ma w opiece.
  2. Od jutra, czyli poniedziałku – 18.10 – po mszach świętych w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Gorąco prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych, w formie mianownika, żeby uniknąć pomyłek przy odczytywaniu. Tradycyjnie za zmarłych wypominanych modlimy się w każdą niedzielę przed mszami o godz. 11.00 i 18.00 oraz w środy na Nabożeństwie do Matki Bożej Inwałdzkiej o godz. 18.00. Zadbajmy także o groby naszych bliskich; niech porządek na nich i wokół nich będzie zewnętrznym wyrazem naszej pamięci o zmarłych. Po raz kolejny prosimy, aby wypalone znicze i sztuczne ozdoby zabierać do siebie. W ten sposób parafia zaoszczędzi na kosztach wywozu śmieci, które są ogromne.
  3. Dzisiaj – 17.10 – pod chórem młodzież oazowa rozprowadza znicze. Otrzymane ofiary będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych z naszej parafii. Znicze będą rozprowadzane także w przyszłą niedzielę – 24.10 a w ostatnim tygodniu października, codziennie po nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy do poparcia tej akcji.
  4. W przyszłą niedzielę – 24.10 – będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej racji po mszach świętych dzieci i młodzież będą kwestować na rzecz naszego byłego wikarego ks. Krzysztofa Dybała, który jak pamiętamy pracuje na misjach w Tanzanii. Wspomóżmy Go naszą modlitewną pamięcią i materialną ofiarą; polecamy tę słuszną sprawę waszej uwadze. Poprosiliśmy ks. Krzysztofa, aby napisał do nas, w dzisiejszej Zbójeckiej Pani mamy list, który przysłał nam z Tanzanii. Zachęcamy do lektury.
  5. Wspólnota Oazy Rodzin Domowego Kościoła zaprasza wszystkich chętnych małżonków, chcących pogłębiać swoją wiarę, na spotkanie, które odbędzie się 24 października po mszy św. o godz. 9.00 w salce katechetycznej.
  6. W zeszłą niedzielę, na stypendia dla młodzieży i dzieci w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy – 4 tys. 384 zł i 90 gr. Za wszystkie ofiary składamy gorące podziękowanie – Bóg zapłać.