Ogłoszenia Parafialne

 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021r.

 

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz.17.30.
  2. Liturgiczne odchody tygodnia:

-w poniedziałek – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

– we wtorek – 28.09 – wspomnienie św. Wacława, męczennika

– w środę – 29.09 – św. Aniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w czwartek – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła

– w piątek – 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

– w sobotę – 2.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

  1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca października. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Spowiedź codziennie pół godziny przed mszą świętą i w piątek od godz. 17.00. W sobotę Róże Różańcowe zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W intencji członków tej Róży odprawiona będzie msza święta; początek o godz. 7.00.
  2. We wtorek – 28.09 – w kościele, po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.
  3. W piątek – 1.10 – rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach; będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywać specjalne obrazki.
  4. Od przyszłej niedzieli tj. od 3.10 – wracamy do comiesięcznych mszy świętych dla dzieci. Będziemy je odprawiać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Tradycyjnie będzie związany z nią konkurs o świętych, pytania zamieścimy w naszej gazetce parafialnej, w numerze wydanym tydzień wcześniej. Kartki z odpowiedziami prosimy wrzucać przed mszą niedzielną do specjalnie przygotowanego pojemnika. Są przewidziane narody. Wszystkie dzieci na tę mszę świętą i do udziału w konkursie gorąco zachęcamy i serdecznie zapraszamy. Na najbliższą mszę świętą dziecięcą szczególnie zapraszamy dzieci z klas III, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Otrzymają one swoje różańce i modlitewniki.
  5. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.
  6. Przypominamy i prosimy, także w imieniu Pana Kościelnego, aby intencje za zmarłego, które składacie podczas pogrzebu, tzw. msze pogrzebowe, przynosić w dniu pogrzebu, przed rozpoczęciem ceremonii do zakrystii. Prosimy, aby nie wrzucać ich do koszyka w czasie składki zbieranej na mszy pogrzebowej.