Ogłoszenia Parafialne

 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

6.06.2021r.

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne połączone z procesją wokół kościoła, w ramach oktawy Bożego Ciała, dzisiaj na godz. 17.30.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 7.06 – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika,

– we wtorek – 8.06 – uroczystość św. Jadwigi Królowej,

– w piątek – 11.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę – 12.06 – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy swoją ofiarnością i pracą przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia tej uroczystości i procesji z Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy tym, którzy nieśli świece, feretrony i sztandary; dzieciom, które niosły poduszki, sypały kwiatki, dzwoniły dzwonkami; dzieciom pierwszokomunijnym; Paniom dekoratorkom i wszystkim, którzy pomagali przy budowie ołtarzy; rodzinom na posesji których były postawione ołtarze; Panom górnikom i strażakom za niesienie baldachimu i pilnowanie porządku podczas procesji; ministrantom i lektorom; Panu Kościelnemu i Organiście oraz wszystkim, którzy jakkolwiek uświetnili tę uroczystość wielkie – Bóg zapłać.
    Dziękujemy także wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na orkiestrę, która towarzyszyła nam w podczas modlitwy na procesji. Zebraliśmy 2 tys. 379zł. Wielkie Bóg zapłać.
  1. W czwartek – 10.06 – na zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji z Najświętszym Sakramentem odbędzie się błogosławieństwo dzieci i wianków.
  2. W niedzielę – 13.06 – serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18.00 Godzinkami do Niepokalanego Poczęcia NMP, potem Różaniec Fatimski, Litania Loretańska, msza święta z kazaniem; po mszy procesja z Najświętszym Sakramentem i na zakończenie Apel Jasnogórski. Gorąco prosimy, aby wszyscy, którzy do tej pory podejmowali różnego rodzaju posługi przy tym nabożeństwie, i tym razem także je podjęli. Pamiętajmy o obostrzeniach wynikających z sytuacji w naszej ojczyźnie: konieczność zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniej odległości i dezynfekcja rąk.
  3. Od przyszłej niedzieli – 13.06 – będzie można rezerwować intencje mszalne na drugą połowę bieżącego roku. Jak to już jest w zwyczaju, w niedzielę po mszach przedpołudniowych będziemy przyjmować intencji tylko za żywych (rocznice, jubileusze) a od poniedziałku – 14.06 – za zmarłych. W poniedziałek kancelaria parafialne będzie czynna od godz. 15.00, w pozostałe dni po mszach świętych.