Ogłoszenia Parafialne

 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30.05.2021r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, dzisiaj na godz. 17.30. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, ministranci po mszach świętych zbierają dobrowolne ofiary na orkiestrę, na Boże Ciało. Za ofiary, które złożycie, już teraz dziękujemy – Bóg zapłać.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 31.05 – święto Nawiedzenia NMP,
– we wtorek – 1.06 – wspomnienie św. Justyna, męczennika,
– w czwartek – 3.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

3. We wtorek – 1.06 – z racji Dnia Dziecka pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach. W tym dniu rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy odprawiać je w tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie na te nabożeństwa zapraszamy.

4. W czwartek – 3.06 – Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu, biorąc udział w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Msze święte będą jak w niedzielę. Po głównej mszy świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Wadowicką, Jasną, Wiejską i Radosną. Ołtarze będą przy domach państwa: Moniki i Pawła Skowron, Magdaleny i Grzegorza Sordyl, Agnieszki i Józefa Krzysztoń, czwarty tradycyjnie przy ołtarzu polowym. Sąsiadów tych państwa gorąco prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Bardzo gorąco prosimy o podjęcie posługi przy świecach, sztandarach, feretronach i baldachimie; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i do dzwonków, dzieci pierwszokomunijne do udziału w swoich strojach. Panów strażaków prosimy o pilnowanie porządku w czasie procesji. Prosimy mieszkań-ców o odświętne udekorowanie domów, nie tylko na trasie procesji. Po zakończeniu procesji msza święta przy ołtarzu polowym, na której uczniowie klas czwartych będą dziękować za dar przyjęcia Jezusa Eucharystycznego, w rocznicę swojej I Komunii Świętej. Z uwagi na panującą sytuację bardzo gorąco prosimy, aby w czasie procesji za-chować odpowiedni dystans. O godz. 17.30 uroczyste nieszpory z procesją wokół kościoła i msza święta. Przez całą oktawę Bożego Ciała po mszach wieczornych odbywać się będą procesje z Najświętszym Sakramentem; zapraszamy na nie.
W poniedziałek – 31.05 – można odebrać materiały do dekoracji ołtarzy o godz. 16.00, przy kaplicy Romerów.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W czwartek z racji uroczystości nie będzie mszy świętej wotywnej o powołania kapłańskie i zakonne, jak również nowenny do świętego Jana Pawła II. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie przez cały tydzień pół godziny przed każdą mszą. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Msza święta i różaniec dla Róż Różańcowych o godz. 7.00. Nabożeństwo poprowadzi i msza święta będzie odprawiona w intencji Róży św. Maksymiliana Kolbe.

6. Przez trzy ubiegłe niedziele dzieci naszej parafii z klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone przy tej okazji dary ołtarza. Dziękujemy także rodzicom i gościom za wyrozumiałość i dostosowanie się do wymogów obostrzeń, jakie nas obowiązują.