Ogłoszenia Parafialne

 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

9.05.2021r.

 
1. Przypominamy o nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich na nie zapraszamy.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w piątek – 14.05 – święto św. Macieja, apostoła,
– w niedzielę – 16.05 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Na mszach świętych o godz. 7.00 będziemy modlić się o urodzaje, o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy i za głodujących. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych ważnych intencjach.
4. W czwartek – 13.05 – rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. Tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18.00 Godzinkami do Niepokalanego Poczęcia NMP, potem Różaniec Fatimski, Litania Loretańska, msza święta z kazaniem; w tym roku będzie je nam głosił ks. Sławomir Pietraszko; po mszy procesja z Najświętszym Sakramentem i na zakończenie Apel Jasnogórski. Gorąco prosimy, aby wszyscy, którzy do tej pory podejmowali różnego rodzaju posługi przy tym nabożeństwie, i w tym roku także je podjęli. Pamiętajmy o obostrzeniach wynikających z sytuacji w naszej ojczyźnie: konieczność zasłaniania ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniej odległości i dezynfekcja rąk. Prosimy, aby podczas Nabożeństw Fatimskich do nich się dostosować.
5. W ubiegłą środę młodzież z naszej parafii przyjęła, z rąk ks. bp Piotra Gregera, sakrament bierzmowania. Serdecznie dziękujemy za złożony dar ołtarza. Szczególnie dziękujemy rodzicom za podporządkowanie się zaleceniu ks. biskupa dotyczącego waszego udziału we mszy bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę – 16.05 – dzieci z klasy 3b, na mszy świętej o godz.13.00, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
7. Również w przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka będzie przeznaczona na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, już teraz składamy serdeczne podziękowanie
– Bóg zapłać.