Ogłoszenia Parafialne

 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

2.05.2021r.

 

  1. Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odprawiamy je codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie na majówki zapraszamy, niech udział w nich będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Matki Najświętszej.

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 3.05 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.

– we wtorek – 4.05 – wspomnienie świętego Floriana, męczennika

– w czwartek – 6.05 – święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów

– w sobotę – 8.05 – uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca maja. W czwartek modlimy się za przyczyną świętego Jana Pawła II o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszamy na mszę świętą i nowennę do świętego Jana Pawła II, początek o godz. 18.00.

    W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą.

 

  1. W środę – 5. 05 – młodzież naszej parafii, z rąk ks. bp Piotra Gregera otrzyma sakrament bierzmowania. Będzie on udzielony na mszach świętych o godz. 17.00 i 19.00. W tym dniu nie będzie mszy świętej i nabożeństwa do Matki Bożej Inwałdzkiej Bardzo gorąco prosimy, aby nie przychodzić wieczorem na mszę świętą. Do kościoła będą wpuszczeni tylko kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Jest to wymóg ks. bp podyktowany obostrzeniami wynikającymi z sytuacji w naszej ojczyźnie.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 9.05 – na mszy świętej o godz. 13.00 dzieci z klasy 3a przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję panom: Maćkowi Mydlarzowi i Łukaszowi Dziedzicowi oraz całej ekipie za prace przy sadzeniu drzew, przy kościele – Bóg zapłać.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Zbójecką Panią.