Ogłoszenia Parafialne

 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

25.04.2021r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 17.30. Również dzisiaj nasza parafia będzie prowadzić, w ramach obchodów Roku św. Jakuba, nabożeństwo ku czci tego świętego w Rzykach. Początek o godz. 17.00, wybierzmy się licznie do Rzyk aby uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w czwartek – 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

– w sobotę – 1.05 – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

  1. W sobotę – 1.05 – zapraszamy Róże Różańcowe na msze świętą i nabożeństwo, które poprowadzi Róża św. Siostry Faustyny. W intencji tej Róży będzie odprawiana msza święta. Początek o godz. 7.00.
  2. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to piękny zwyczaj uciekania się pod opiekę Matki Bożej i wzywania Jej macierzyńskiej pomocy, zwłaszcza w tym czasie, jaki przeżywamy. Majówki będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.
  3. Również w sobotę – 1.05 – comiesięczny objazd chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.30, prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego w zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę – 2.05 – o godz. 9.00 – msza święta za żyjących strażaków z naszej parafii, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich i ich rodzin. W poniedziałek – 3.05 – o godz. 9.00 – msza święta za zmarłych strażaków, o życie wieczne dla nich.
  5. U Pana Kościelnego, w zakrystii są jeszcze do nabycia książki o świętym Janie Pawle II, pt. Tu się wszystko zaczęło. Koszt jednego egzemplarza wynosi 20 zł. Zachęcamy do zakupu tej pozycji.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła – Bóg zapłać.